"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"

W dniach 27 września-1 października obchodziliśmy nasz Szkolny Tydzień Sportu. Impreza ta zorganizowana została w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Już 23.09.2021r. rozpoczęła się kampania informacyjna. Na terenie naszej szkoły pojawiły się tablice i gazetki informujące o imprezach zaplanowanych na nadchodzący tydzień. Były także informacje o samej idei „Europejskiego Tygodnia Sportu”. Na każdy dzień tygodnia zaplanowana została inna rywalizacja. Szczególny charakter miały zmagania w czwartek- kiedy w szranki stanęły klasy pierwsze z wychowawcami?. Całość imprezy zakończyliśmy w piątek obchodami Międzynarodowego Dnia Uśmiechu. Zapraszamy do szczegółowej relacji i wyników...

Poniedziałek 27.09 był dniem, w którym odbyły się Mistrzostwa Rocznikowe w Piłce Siatkowej Mieszanej. Cztery zespoły reprezentujące klasy pierwsze, drugie, trzecie i czwarte rywalizowały „każdy z każdym”. Najlepsza okazała się reprezentacja klas czwartych przed klasami trzecimi i drugimi.

Wtorek 28.09 był dniem koszykówki 3*3. W rywalizacji drużyn trzyosobowych zespół wystawili nauczyciele, ale z powodu braków kadrowych wspomagani nauczycielem z innej szkoły rywalizowali poza konkursem. Rywalizacja był bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. Mistrzem szkoły wśród chłopców zostali Paweł Grabowski, Patryk Buszko, Norbert Roszkowski i Piotr Górski, a wśród dziewcząt mistrzyniami zostały: Konstancja Perajska, Kinga Augustyniak i Kamila Brzozowska. Nauczyciele w składzie Adam Perkowski Łukasz Pułkośnik i Grzegorz Cholewa wygrali wszystkie swoje mecze, pokonując również mistrzów szkoły.

We środę 29.09 na naszej hali gimnastycznej rozegrane zostały Mistrzostwa Rocznikowe Szkoły w Futsalu. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Tutaj także wygrały klasy czwarte, przed klasami pierwszymi i trzecimi. Na uwagę zasługuje fakt, że piłkarsko najlepiej prezentowała się reprezentacja klas pierwszych, co dobrze wróży przyszłości futsalu w naszej szkole.

W czwartek  30.09 w grach i zabawach rywalizowały klasy pierwsze. Pięć klas pierwszych wraz z wychowawcami wykonywało zadania przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego i Samorząd Uczniowski. Mimo różnicy punktowej na koniec rywalizacji wszyscy zajęli I miejsce, bo w tym dniu najważniejsza była dobra zabawa i integracja nowych uczniów w naszej szkole.

Na zakończenie naszych sportowych zmagań, w piątek (01.10) odbyły się Mistrzostwa szkoły w Tenisie Stołowym. Udział wzięła rekordowa liczba uczestników - 64 chłopców i 6 dziewcząt.  Wśród chłopców zwyciężył Paweł Kuczyński (klasa IVe), przed Szymonem Bagińskim (klasa IVe) i Przemysławem Kmitą (klas It). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się  Julia Świerżewska (klasa IVd), przed Moniką Fitt (klasa IVd) i Gabrielą Falkowską (klas IIId)

Organizatorzy wraz z Dyrekcją planują apel z wręczeniem dyplomów najlepszym zespołom, które uczestniczył w imprezach „Szkolnego Tygodnia Sportu” :-)