"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

Zwycięski mecz Polska-Hiszpania

Jednym z punktów pobytu grupy uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach na stażach w Hiszpanii był towarzyski mecz piłki nożnej z lokalną drużyną szkolną. Z ogromną satysfakcją informujemy, iż naszym chłopakom udało się po ciężkich bojach pokonać Hiszpanów!  Oto, jak zrelacjonowali to wydarzenie sami bohaterowie spotkania.

„Przysłowiowo rzecz ujmując: „Rzeczy trudne załatwiamy od ręki, na niemożliwe trzeba chwilę poczekać”. Rzeczą trudną miał być mecz naszych chłopaków z rówieśnikami z Hiszpanii. Rzeczą niemożliwą i poza naszym zasięgiem miało być nasze zwycięstwo.

Natalia – opiekunka z Hiszpanii - zachęcała nas do walki i czasem ze smutkiem wspominała, że nigdy jeszcze Polacy nie pokonali Hiszpanów. W bojowych nastrojach, z liczną grupą kibiców wyjechaliśmy do jednej ze szkół, by tam pokazać, co potrafią uczniowie ZSM, wsparci zawodnikami futsalu.

Okoliczności nie były sprzyjające. Chłopaki po pracy, prosto po obiedzie dojechali do jednej ze szkół w Sewilli. Na termometrach 39 oC. Boisko szkolne jak rozgrzana patelnia, czyli przed zawodnikami perspektywa walki w pełnym słońcu.

Przy boisku grupa uczniów zagrzewająca do walki i Natalia, która - jako wsparcie techniczne - uzupełniała zawodnikom zapasy wody.

Ustalono zasady gry i rozpoczęła się walka. Na początku nie toczyła się ona po naszej myśli. Przegrywaliśmy 3:1. Dopingowani i zmotywowani nie zamierzaliśmy rezygnować z walki. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy już dwiema bramkami. Opiekun Hiszpanów sugerował, że jego zawodnicy łatwo nas zmęczą w upale i druga połowa będzie należała do nich.

Tymczasem za sprawą niebywałych strzałów: 3 bramki Maćka Lupy, 3 bramki Kamila Kalinowskiego, 2 bramki Łukasza Roszkowskiego - wygraliśmy 8-7. Na uznanie zasługuje również Czarek Łupiński za walkę o każdą utraconą piłkę i Janek Chmielewski za każdy obroniony strzał Hiszpanów.

To pierwsze zwycięstwo w historii projektów organizowanych przez Euro Mind. Zawdzięczamy to determinacji i sile woli naszych zawodników. Wszyscy mamy powody do dumy. Od dzisiaj niech wie cała Sevilla, że gdzie nie radzą sobie szkolne reprezentacje piłkarskie, trzeba wysłać team z ZSM!”

ZSM Info