"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

W dzisiejszych czasach sprawność uczenia się jest niezwykle ważna. Współczesna rzeczywistość wymaga różnego typu aktywności intelektualnej. Każdy człowiek z nas powinien dbać o sprawność swego mózgu. Powstają badania, szkoły podnoszące sprawność uczenia się. Musimy pamiętać, że czynniki sprzyjające efektywnemu uczeniu się to nasze zasoby i nastawienia, należą do nich:

1. Motywacja do nauki.
  2. Zainteresowania i pasje.
  3. Spostrzeganie – wychwytywanie istotnych informacji.
  4. Uwaga – jej podzielność, umiejętność skupienia przez długi okres czasu na zadaniu.
  5. Pamięć – słuchowa, wzrokowa, dokładność  w zapamiętywaniu, przywoływaniu, długi okres przechowywania przyswojonych treści
  6. Myślenie – tworzenie związków przyczynowo – skutkowych, uogólnianie, łączenie faktów, wyciąganie wniosków, szukanie ciekawych rozwiązań.

Na stronie szkoły zamieszczamy link do rejestracji i bezpłatnego korzystania z gier edukacyjnych, które mają na celu wspomaganie, ćwiczenie  i  usprawnianie efektywne uczenie się. Okazuje się, że ćwiczenia mogą być przyjemne i zgodne ze współczesnymi sposobami przyswajania wiedzy.

Korzystanie z bezpłatnego linku jest możliwe przez okres 30 dni. Ważne, aby zarejestrować się