1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

Nasi partnerzy:

            Dwoje naszych uczniów: Patrycja Mitrusiak i Jakub Łapiński z klasy III b może mówić o dużym sukcesie. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku wzięli udział w rekrutacji do projektu Akademia Samorządu, do której przystąpiło 180 młodych osób z całej Polski. W działaniach tych wspierała ich pani Grażyna Samson, nasz szkolny pedagog. Okazało się, że Patrycja i Jakub znaleźli w trzydziestce wyróżnionych! Ich wcześniejsza aktywność i zaangażowanie zostały docenione.

Projekt Akademia Samorządu realizowany jest przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego, a finansowany jest w ramach programu UE Erasmus +. W ramach Akademii od grudnia 2022 r. nasi uczniowie w każdym miesiącu spotykają się na dwudniowych zjazdach w Warszawie. Na zajęciach z osobistościami z różnych ministerstw, uczelni, z prawnikami, dziennikarzami i innymi osobami odpowiedzialnymi za naszą gospodarkę, szkolnictwo, media otrzymują wiedzę i uczą się konkretnych  umiejętności przydatnych w społecznej aktywności,

np. jak prowadzić wywiad, jak występować prze kamerą, prowadzić kampanię, debatę oksfordzką. Zajęcia są bardzo ciekawe, wnoszą wiadomości i umiejętności, których nie da się uzyskać w realiach szkolnych.

W czasie drugiego zjazdu z „młodymi samorządowcami” spotkali się między innymi mecenas Karol Pietras - członek zarządu NASK S.A, który mówił o zachowywaniu bezpieczeństwa w Internecie, zaś minister Arkady Rzegocki - szef Służby Zagranicznej- dyskutował z młodzieżą na temat kluczowych tematów z punktu widzenia młodego pokolenia, mówił też o pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Bardzo przydatne były też warsztaty z dziennikarstwa, czyli jak występować przed kamerą, jak prowadzić wywiad, jak prowadzić kampanię, debatę oksfordzką.

            Patrycja i Jakub zdobywają wiedzę, uczą się przez działanie, kształtują swoje postawy, nawiązują nowe relacje i bawią się w osobami, które mają podobną pasję – działanie. Patrycji i Jakubowi gratulujemy!!!

 

 

 

 


 

Odwiedza nas 181 gości oraz 0 użytkowników.