1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

Nasi partnerzy:

Uczniowie naszej szkoły nie mogą narzekać na nudę. Początek nowego roku kalendarzowego  przyniósł pierwsze spotkanie w ramach współpracy z 1. Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej, podczas którego uczniowie mogli w interesujący sposób pogłębić swoją wiedzę historyczną na temat  najnowszych dziejów Polski. Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w warsztatach z wykorzystaniem gier planszowych IPN, które poprowadziła pani Marzena Zieziula z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Ponadto przedstawiony został animowany film pt. „Niezwyciężeni", dzięki któremu uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę walki Polaków o wolność w czasie II wojny światowej. Dalsza część spotkania poprowadzona przez st. kaprala Mariusza Redlińskiego z Pierwszej Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej poświęcona została informacjom na temat przebiegu rekrutacji i szkoleń rotacyjnych w WOT. Uczniowie poznali również misję i motto Wojsk Obrony Terytorialnej,

czyli Credo Terytorialsa.

 


 

Odwiedza nas 192 gości oraz 0 użytkowników.