1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

Nasi partnerzy:

W poniedziałek 12 grudnia 2022r. wzięliśmy udział w konferencja  „Kształcenie zawodowe przyszłości”. Zespół Szkół Mechanicznych reprezentowało grono w składzie dyrektor Dorota Kondratiuk, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz grono uczniów reprezentujących zawody, które można zdobyć w naszej szkole. Organizatorami konferencji byli interesariusze w składzie: Podlaski Kurator Oświaty, Politechniką Białostocka, Instytut Badań Edukacyjnych, Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku, Klaster Technologiczny INFOTECH oraz Stowarzyszenie Europartner. Głównym tematem konferencji były wyzwania współczesnej edukacji zawodowej w zakresie potrzeb rynku pracy.

 Na dwóch panelach tematycznych eksperci przedstawili  główne trendy i dobre praktyki związane ze współpracą edukacji z biznesem i sytuacją młodzieży na rynku pracy. Imprezą towarzyszącą Konferencji były  odbywające się równolegle Targi Kwalifikacji Przyszłości, na których 21  szkół z województwa podlaskiego mogło zaprezentować swoją ofertę edukacyjną. Odwiedzający mogli wziąć przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości dzięki okulusom,  wypróbować swoje umiejętności w programowaniu oraz obejrzeć prezentację druku 3D i czujników Internetu rzeczy. Wzięliśmy udział zarówno w panelach dyskusyjnych, jak i w Targach kwalifikacji przyszłości. Nasze stoisko zaszczycił swoją obecnością p. minister Dariusz Piontkowski, który niejednokrotnie gościł w ZSM – choćby podczas Dnia Nowoczesnych Technologii. Nasze stoisko przygotowali nauczyciele Piotr Jasłowski i Marcin Więcko. Spotkanie w wirtualnej przestrzeni i  możliwość pracy z drukarką 3d były niewątpliwą atrakcją naszego stoiska.

 


 

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.