Tegoroczny Szkolny Tydzień Przedsiębiorczości, jak co roku, zorganizowany został w czasie obchodów Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości i przebiegła pod hasłem „Elastyczność bez granic”. Celem szkolnego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zachęcanie młodych ludzi do bycia przedsiębiorczym, czyli aktywnym, kreatywnym, formułującym cele i zmierzającym do nich człowiekiem. W tym roku oprócz zajęć warsztatowych realizowanych we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy Filia w Łapach uczniowie uczestniczyli w inspirujących spotkaniach, których bohaterami byli zaproszeni goście- absolwenci oraz uczniowie, mogący być wzorem do naśladowania. I tak- od poniedziałku, 15 listopada,
przez kolejne trzy dni 6 grup naszych uczniów miało możliwość uczestnictwa w zajęciach warsztatowych w Powiatowym Urzędzie Pracy Filia w Łapach. We wtorek uczniowie klas starszych spotkali się z młodymi przedsiębiorcami- absolwentami naszej szkoły z kierunku technik budownictwa. Pan Błażej Sak- właściciel firmy SAK- SZKŁO i pan Mateusz Wołosik, założyciel i właściciel firmy Mat-Stol dzielili się swoimi doświadczeniami w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności. Znalazł się także czas na wspomnienia ze szkolnych lat.
Środa to czas, gdy mówiliśmy o zaangażowaniu i aktywności jako podstawy wszelkich dobrych zmian. Maja Grochowska, Patrycja Mitrusiak i Nicola Więcko dzieliły się swoimi doświadczeniami z zakresu działalności społecznej i realizowanych projektów. To był również dzień oficjalnej prezentacji kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Kolejny dzień upłynął pod znakiem Erasmusa+ i wyjazdów na staże zagraniczne, które są dowodem na to, że w naszej szkole elastyczność bez granic przekracza granice 😊. Uczestnicy projektów zaprezentowali uczniom klas młodszych, jak wygląda organizacja i przebieg takiego wyjazdu- jakie stawiane są wymagania i wyzwania, ale także jak wiele korzyści przynosi udział w takim przedsięwzięciu.
Piątek przyniósł kolejną odsłonę inspirujących spotkań. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć kolejnego naszego absolwenta- Kamila Pęzę, który dzięki rozwiniętemu w ZSM wolontariatowi odnalazł swoją życiową. Kamil Pęza to jeden z pierwszych laureatów krajowego konkursu Ośmiu Wspaniałych. Po naszym technikum ukończył studia pedagogiczne, jest magistrem pedagogiki specjalnej i zajmuje się pracą z dziećmi z zaburzeniami sensorycznymi. Jest pasjonatem swojej pracy i ustawicznie doskonali się poszerzając swoje umiejętności i kwalifikacje.
Wszyscy nasi zaproszeni absolwenci potwierdzili zgodnie: technikum dało im w szkolnych czasach możliwość rozwoju pasji oraz odnalezienia życiowej drogi - nawet jeżeli nie pracują w wyuczonym zawodzie. Kompetencje społeczne i przygotowanie techniczne to początek drogi do życiowego sukcesu, który mają na swoim koncie.
https://www.fajnaszkola.net/index.php/11-aktualnosci/975-szkolny-tydzien-przedsiebiorczosci-2022#sigProId196b343969
ZSM Info