1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

Nasi partnerzy:

Tegoroczny Szkolny Tydzień Przedsiębiorczości, jak co roku, zorganizowany został w czasie obchodów Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości i przebiegła pod hasłem „Elastyczność bez granic”.  Celem szkolnego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zachęcanie młodych ludzi do bycia przedsiębiorczym, czyli aktywnym, kreatywnym, formułującym cele i zmierzającym do nich człowiekiem. W tym roku oprócz zajęć warsztatowych realizowanych we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy Filia w Łapach uczniowie uczestniczyli w inspirujących spotkaniach, których bohaterami byli zaproszeni goście- absolwenci oraz uczniowie, mogący być wzorem do naśladowania. I tak- od poniedziałku, 15 listopada,

przez kolejne trzy dni 6 grup naszych uczniów miało możliwość uczestnictwa w zajęciach warsztatowych w Powiatowym Urzędzie Pracy Filia w Łapach. We wtorek uczniowie klas starszych spotkali się z młodymi przedsiębiorcami- absolwentami naszej szkoły z kierunku technik budownictwa. Pan Błażej Sak- właściciel firmy SAK- SZKŁO i pan Mateusz Wołosik, założyciel i właściciel firmy Mat-Stol dzielili się swoimi doświadczeniami w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności. Znalazł się także czas na wspomnienia ze szkolnych lat.

Środa to czas, gdy mówiliśmy o zaangażowaniu i aktywności jako podstawy wszelkich dobrych zmian. Maja Grochowska, Patrycja Mitrusiak i Nicola Więcko dzieliły się swoimi doświadczeniami z zakresu działalności społecznej i realizowanych projektów. To był również dzień oficjalnej prezentacji kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Kolejny dzień upłynął pod znakiem Erasmusa+ i wyjazdów na staże zagraniczne, które są dowodem na to, że w naszej szkole elastyczność bez granic przekracza granice ?. Uczestnicy projektów zaprezentowali uczniom klas młodszych, jak wygląda organizacja i przebieg takiego wyjazdu- jakie stawiane są wymagania i wyzwania, ale także jak wiele korzyści przynosi udział w takim przedsięwzięciu.

Piątek przyniósł kolejną odsłonę inspirujących spotkań. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć kolejnego naszego absolwenta- Kamila Pęzę, który dzięki rozwiniętemu w ZSM wolontariatowi odnalazł swoją życiową. Kamil Pęza to jeden z pierwszych laureatów krajowego konkursu Ośmiu Wspaniałych. Po naszym technikum ukończył studia pedagogiczne, jest magistrem pedagogiki specjalnej i zajmuje się pracą z dziećmi z zaburzeniami sensorycznymi. Jest pasjonatem swojej pracy i ustawicznie doskonali się poszerzając swoje umiejętności i kwalifikacje.

Wszyscy nasi zaproszeni  absolwenci potwierdzili zgodnie: technikum dało im w szkolnych czasach możliwość rozwoju pasji oraz odnalezienia życiowej drogi - nawet jeżeli nie pracują w wyuczonym zawodzie. Kompetencje społeczne i przygotowanie techniczne to początek drogi do życiowego sukcesu, który mają na swoim koncie.

ZSM Info

 


 

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.