"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

W ZSM w Łapach od wielu lat w pierwszych dniach września organizowany jest tradycyjny Marsz Pamięci Polskiego Sybiru. W tym roku z powodu pandemii odwołane zostały uroczystości w Białymstoku. W naszej szkole udział w Marszu Pamięci wzięły udział klasy- 1 b i 2 b.  Pod opieką nauczycieli - Leszka Gulewicza i Leszka Łapińskiego młodzież udała się pod pomnik Sybiraków na ulicy Mostowej. Tam uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji o deportacjach i tragedii tysięcy naszych rodaków w czasie II wojny światowej.

Ich pamięć uczciliśmy minutą ciszy, pod pomnikiem zostały też zapalone znicze i złożone kwiaty. Podczas całej uroczystości zachowywano się zgodnie z zaleceniami władz oświatowych i sanitarnych. Nasza szkolna społeczność wypełniła swój moralny obowiązek- pamiętamy!