1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

Nasi partnerzy:

Dzień Żołnierzy Wyklętych jest obchodzony w naszym mieście  w sposób szczególnie wzniosły. 

Z pewnością przyczynia się tego fakt, że właśnie w Łapach miał miejsce pokazowy proces jednego z  najbardziej znanych „żołnierzy wyklętych”, a mianowicie kapitana Kazimierza Kamieńskiego ”Huzara”.

 

W 60 rocznicę  procesu  w 2013r. obok miejsca, gdzie miał on miejsce (obecnie kaplica św. Józefa” w parafii Św. Piotra i Pawła”) został odsłonięty obelisk poświęcony pamięci tamtych wydarzeń. W tegorocznych obchodach pamięci wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łapach pod opieką wychowawcy p. Leszka Gulewicza. Nasza mundurówka była obecna na Mszy Świętej w intencji żołnierzy wyklętych oraz czuwała przy obelisku podczas uroczystości honorowych. Grupą kierował chor. Dariusz Sawko, który szkoli uczniów w zakresie musztry. Była to niezapomniana lekcja historii Polski w duchu bardzo patriotycznym. 

Info ZSM

 

 


 

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.