1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2024-2025

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie."
Vernon Howard

Nasi partnerzy:

Dzień Żołnierzy Wyklętych jest obchodzony w naszym mieście  w sposób szczególnie wzniosły. 

Z pewnością przyczynia się tego fakt, że właśnie w Łapach miał miejsce pokazowy proces jednego z  najbardziej znanych „żołnierzy wyklętych”, a mianowicie kapitana Kazimierza Kamieńskiego ”Huzara”.

 

W 60 rocznicę  procesu  w 2013r. obok miejsca, gdzie miał on miejsce (obecnie kaplica św. Józefa” w parafii Św. Piotra i Pawła”) został odsłonięty obelisk poświęcony pamięci tamtych wydarzeń. W tegorocznych obchodach pamięci wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łapach pod opieką wychowawcy p. Leszka Gulewicza. Nasza mundurówka była obecna na Mszy Świętej w intencji żołnierzy wyklętych oraz czuwała przy obelisku podczas uroczystości honorowych. Grupą kierował chor. Dariusz Sawko, który szkoli uczniów w zakresie musztry. Była to niezapomniana lekcja historii Polski w duchu bardzo patriotycznym. 

Info ZSM

 

 


 

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.