"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Mechanicznych już tradycyjnie połączony został z Otrzęsinami klas pierwszych, które zastąpiły nauczycieli, skupiając na sobie całą uwagę ? zgromadzonej na sali gimnastycznej szkolnej społeczności. Oczywiście na początku nie mogło zabraknąć życzeń i kwiatów z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożonych całemu gronu pedagogicznemu na ręce pani dyrektor Doroty Kondratiuk i pani wicedyrektor Barbary Łabęckiej. Przygotowana przez szkolny samorząd wraz z opiekunami- panią Iwonę Łapińską i pana Leszka Gulewicza zabawa tylko z nazwy była otrzęsinami, bo w rzeczywistości była to udana impreza integracyjna, w której nie było wygranych i przegranych!

Spotkanie wypełniły konkurencje sportowe, prezentacja każdej z klas, zawody w pisaniu wiadomości SMS na czas, rysowanie portretu wychowawcy oraz quiz poświęcony szkole.  W miarę kolejnych zadań stawało się jasne, że nasze tegoroczne pierwszaki nie dadzą sobie w kaszę dmuchać i żadne zadanie nie jest im straszne. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych złożyli nieformalną- uczniowską- przysięgę, potwierdzającą pomyślne odbycie Otrzęsin. W ten sposób Dzień Edukacji Narodowej w ZSM Łapy stał się nie tylko świętem nauczycieli, ale też okazją do świętowania dla całej społeczności uczniowskiej.

ZSM Info