0 1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

Rekrutacja

2021-2022

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym."
Heraklit z Efezu

Nasi partnerzy:

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego miało szczególny wymiar.

     Jeszcze kilka dni wcześniej 28 sierpnia właśnie w ZSM odbyła się narada  z udziałem  ponad 500 dyrektorów placówek oświatowych województwa podlaskiego. Przewodniczyła jej Podlaska Kurator Oświaty p. Beata Pietruszka. Na naradzie przedstawiono zmiany, jakie nastąpią w najbliższym czasie w polskiej oświacie.  Dla tysięcy uczniów i nauczycieli będzie to niezwykły rok szkolny.

     Natomiast w dniu 02 września zostali uroczyście przywitani uczniowie ośmiu pierwszych klas, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

Są to absolwenci szkól podstawowych oraz gimnazjów. Będą oni kontynuować edukację w 4- letnim oraz 5- letnim technikum i w branżowej szkole I stopnia w zawodach technik informatyk, technik elektryk, technik hotelarstwa, technik pojazdów samochodowych i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Na uroczystości był obecny wicestarosta Powiatu Białostockiego p. Roman Czepe, który pogratulował uczniom wyboru szkoły i życzył satysfakcji i sukcesów w trakcie nauki.  Nie zabrakło także bardzo ważnych partnerów strategicznych szkoły: p. dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego Krzysztofa Dobkowskiego oraz przedstawiciela Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej-  ppor. Bronisława Gajewskiego.    

               Oprócz serdecznych życzeń i powitań przywołano pamięć tragicznego września sprzed 70 lat. P. dyr. Dorota Kondratiuk poprosiła o chwilę ciszy dla uczczenia rocznicy napaści Niemiec na Polskę i ofiar II wojny światowej. Podkreśliła też, jak ważna jest możliwość nauki w czasach pokoju  i wolności. 

                  Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych udanych dni w nowym roku szkolnym. Niech będzie to dla wszystkich dobry rok!

 

                                                                                                                                                       Info ZSM

 


 

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.