"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

15 kwietnia grupa uczniów uczących się w zawodzie technik elektryk z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach gościła wraz z opiekunem panem Leszkiem Gulewiczem na Wydziale Elektrycznym Politechniki w Białymstoku. Uczniowie pogłębiali swą wiedzę z zakresu obsługi i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych średniego napięcia.

Po wstępnych zajęciach teoretycznych, które zostały przeprowadzone w Łapach przez dr. inż. Zbigniewa Skibko, przyszedł czas na zapoznanie się z infrastrukturą średnionapięciową zlokalizowaną na  Wydziale Elektrycznym. Zarówno w dydaktycznej stacji transformatorowej, jak i w laboratorium wielkoprądowym uczniowie mogli nie tylko zobaczyć jak wyglądają dane urządzenia w rzeczywistości, ale również przekonać się naocznie, jak wielkie znaczenie ma kolejność czynności łączeniowych w stacjach elektroenergetycznych. Wiedzę tę przekazywali pracownicy WE: dr inż. Grzegorz Hołdyński oraz dr inż. Zbigniew Skibko.

ZSM Info