"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

W dniach 14 i 15 lutego uczniowie klasy czwartej technikum w zawodzie technik budownictwa uczestniczyli w ramach realizowanego w szkole Projektu zintegrowanego Powiatu Białostockiego- Kompleksowa Inwestycja w kształcenie zawodowe w targach budownictwa „BUDMA” w Poznaniu.

Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych pokazach i prelekcjach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się  prelekcja firmy „Blachy Pruszyński”  o nowoczesnych technologiach w pokryciach dachowych.

Na uwagę zasługuje fakt, że prelegentem był absolwent naszej szkoły pracujący obecnie w firmie. Szczególne zainteresowanie wzbudził również pokaz montażu okna ogrodowego z wykorzystaniem manipulatora oraz mini wykłady firmy „FIBARO” na temat inteligentnych domów, w których większość funkcji włącza się automatycznie lub za  pomocą aplikacji telefonem komórkowym.

Przyszli technicy budownictwa byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i chętnie by przyjechali na „BUDMĘ” za rok. Niestety-  w kwietniu kończy szkołę – więc może za kilka lat, już jako wystawcy…

ZSM Info