"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
Adam Mickiewicz
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka

Obchody Dnia Patrona Szkoły to wyjątkowe święto całej społeczności szkolnej. W tym roku przypadły one na dzień 24 października. Imprezie- obok uroczystej przysięgi uczniów klas pierwszych i części artystycznej poświęconej sylwetce patrona- Stefana Czarnieckiego, towarzyszyły inne równie ważne wydarzenia- oficjalne otwarcie najnowszych inwestycji w ZSM- pracowni informatycznej i elektryczno-elektronicznej oraz szkolnego parkingu.  Spotkanie stało się również okazją do wyróżnienia grupy uczniów, którzy otrzymali certyfikaty uzyskania stypendium za najlepsze wyniki z przedmiotów zawodowych.

W części artystycznej uczestnicy mogli wysłuchać kilku utworów w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego oraz obejrzeć skecz, w którym w zabawny sposób- w scenerii szkolnego strychu- zaprezentowana została sylwetka patrona hetmana Stefana Czarnieckiego oraz wybrane karty z  niezwykle bogatej historii szkoły. Uczniowie klas pierwszych tradycyjnie wzięli udział w konkursie wiedzy na temat patrona.

Pomimo tak licznych atrakcji  czas spędzony w auli nikomu się nie dłużył. Dopełnieniem uroczystości było oficjalne otwarcie najnowszych inwestycji w ZSM- pracowni informatycznej i elektryczno-elektronicznej oraz szkolnego parkingu.

ZSM Info