"Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, Ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą."
Harv Eker

We wrześniu uczniowie naszej szkoły, którzy chcą kontynuować pracę w wolontariacie lub ją rozpocząć, wzięli udział w warsztatach. Przeprowadzili je trenerzy z Podlaskiej Sieci Wolontariatu. Zajęcia poruszały zagadnienie „Zarządzanie zespołem wolontariuszy”, ale pomagały też ukierunkować młodzież na różne formy wspierania osób potrzebujących. W trakcie zajęć ponad dwudziestu wolontariuszy miało możliwość zintegrowania się  i szukania nowych pomysłów.

Z kolei „Fundacja 4 wymiar” zaprosiła naszych wolontariuszy do kolejnej edycji projektu Młodzi Liderzy. Dwoje wolontariuszy z klasy III bm: Patrycja Skrzypkowska i Damian Tarasiuk przystąpiło do rekrutacji. W projekcie będzie brało udział 24 młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Zajęcia będą odbywały się w weekendy w Tykocinie, gdzie młodzież pod okiem trenerów będzie przygotowywała się do pracy metodą projektu. Projekt jest szansą na rozwój kompetencji osobistych, okazją do poznania nowych osób, form pracy i uzyskania certyfikatu.

G.S.