2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Nauka nowego języka jest jak stanie się nowym człowiekiem"
Haruki Murakami
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka


 

Nasi partnerzy:

Każdego roku od 6 do 7 września trwają Dni Pamięci Polskiego Sybiru. Młodzież oraz nauczyciele z Zespołu  Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach  od momentu odsłonięcia naszego łapskiego pomnika upamiętniającego tragiczną przeszłość ofiar sowieckiej okupacji przeżywa tu niecodzienną  lekcję historii.

       W tym roku- jak zwykle- uczniowie pod opieką nauczycieli  ustawili  przy pomniku  znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć Polaków wywiezionych w głąb Rosji .

W latach 1940-41 Wielu z nich jadąc w towarowych wagonach nie wytrzymało warunków długiej podróży, wielu zmarło z wycieńczenia, głodu i chorób podczas morderczego pobytu na Wschodzie. Tysiące dzieci zostało sierotami.

Dzisiaj staramy się uświadamiać młodzieży wartość pokoju i bezpiecznego życia, jakie jest naszym udziałem.   Marsz pod pomnik poprzedziły okolicznościowe zajęcia z historii, na których uczniowie mieli okazje zapoznać się z fotografiami i wspomnieniami Polaków, którzy przeżyli sowieckie wywózki.   

Info zsm

 


 

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.