"Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego."
Tony Gaskins

Wśród absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach jest wielu, którzy związali swoje życie ze służbami mundurowymi:  ze strażą pożarną, z policją, z wojskiem.

Dla wielu z nich jest to spełnienie młodzieńczych marzeń. Mundur to symbol odpowiedzialności  i zaufania społecznego. Kojarzy się często z czasami II Rzeczpospolitej.
Taka postawa i tradycja zadecydowały o wyborze absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego w ZSM w Łapach Macieja Czarkowskiego, który został żołnierzem Brygady Obrony Terytorialnej.

Zgłosił się, został zakwalifikowany, odbył szkolenie w Orzyszu. Uwieńczeniem była przysięga wojskowa.

Swoją szkołę odwiedził już w mundurze.

Na spotkaniu  z obecną klasą czwartą technikum opowiedział o swojej przygodzie z wojskiem,  odpowiedział na pytania zadawane przez uczniów- o ćwiczeniach z bronią, o wojskowej dyscyplinie i wymaganiach podczas musztry…

Nie było lekko….. Gratulujemy Maćkowi, że dopiął swego i  zrealizował swój plan.

ZSM Info