"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

15.12.2016r uczniowie klasy Im i II m  (technik mechanik) wraz z opiekunami, panem Andrzejem Roszkowskim i panią Małgorzatą Butkiewicz,  wzięli udział w wycieczce do firmy PRONAR mieszczącej się w miejscowości Narew.

Była to kolejna wycieczka zawodoznawcza, podczas której młodzież mogła z bliska zobaczyć nowoczesne maszyny służące do obróbki skrawaniem i nie tylko…

Uczniowie zwiedzili działy siłowników hydraulicznych, obróbki skrawaniem, produkcji i montażu przyczep,  produkcji felg. Ku zaskoczeniu zwiedzających okazało się, że firma „ PRONAR” jest nie tylko największym producentem felg w Polsce, ale również znaczącym producentem  w Europie i na świecie. Wisienką na torcie było zwiedzanie niedawno otwartego centrum badawczego, w którym można było zobaczyć nowoczesne maszyny badawcze oraz drukarkę wykonującą modele w 3D.               Kolejnym punktem zwiedzania było obejrzenie firmowej floty latającej, którą pracownicy „PRONARU” przemieszczają się szybko i sprawnie po całej Europie, oraz interesująca rozmowa z ich pilotem.    Na uczestnikach wyjazdu ogromne wrażenie wywarła profesjonalna organizacja stanowisk pracy i najnowsze technologiczne rozwiązania.

Pobyt w „PRONARZE” zakończył  zafundowany przez firmę… bardzo smaczny obiad. Po obiedzie i otrzymaniu folderów reklamowych młodzież udała się do Białegostoku, gdzie dla odmiany zwiedziła muzeum starych samochodów „MOTO RETRO” przy ulicy Węglowej. Oprócz oglądania przekroju rozwiązań konstrukcyjnych  samochodów z różnych epok i podziwiania zgromadzonych eksponatów, w rozmowie z opiekunami muzeum można było się dowiedzieć bardzo dużo ciekawostek z  historii motoryzacji.

Wyjazd ten niewątpliwie wzbogacił wiedzę uczniów w informacje dotyczące wybranego zawodu i możliwości zatrudnienia, jak również stał się inspiracją do starań w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Warto postawić na kształcenie zawodowe!

A.R., M.B.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZARZĄDOWI „PRONAR” NAREW ZA ZGODĘ NA ZWIEDZENIE ZAKŁADU!