"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

16 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach odbyło się spotkanie z Janem Budziaszkiem – perkusistą zespołu Skaldowie. Pan Jan to nie tylko muzyk i artysta, ale także człowiek głębokiej wiary.

Jest autorem książek „Dzienniczek perkusisty", a także pomysłodawcą i organizatorem od 2003 roku koncertów „Jednego Serca, jednego Ducha", które odbywają się wieczorem w Święto Bożego Ciała w Rzeszowie.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję na początku posłuchać gry na bębenkach oraz wyćwiczyć umiejętności rytmiczne – to pozwoliło zmniejszyć dystans i wprowadzić radosną atmosferę. W dalszej części spotkania padły ważne słowa, które były osobistym wyznaniem wiary, świadectwem miłości do Matki Bożej oraz chrześcijańskiej postawy zawierzenia Bożej Opatrzności. Jan Budziaszek zachęcał do modlitwy, szczególnie podkreślając moc modlitwy różańcowej, i do miłosiernej postawy wobec ludzi. Przypominał, że w każdym jest coś dobrego i wyjątkowego. Należy jedynie poczynić pewien wysiłek, aby to zauważyć. Odwoływał się do różnych przejmujących przykładów ze swojego życia.

Jeżeli choć jedno serce zostało tymi słowami poruszone, to cel spotkania został osiągnięty – taką nadzieję żywił nasz gość. Mamy nadzieję, że wielu z nas poruszył, zachęcił do refleksji i zweryfikowania postawy wobec innych ludzi.

J.R.