"Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego."
Tony Gaskins

W ramach Programu Bezpieczna + w szkole odbyły się spotkania z kuratorem zawodowym panią Małgorzatą Sulewską. Pani kurator na spotkaniach przedstawiała zagadnienia informujące, czym jest cyberprzemoc.

Szczegółowo przedstawiła konsekwencje prawne będące następstwem zachowań kwalifikujących się do miana cyberprzemocy, np. stalking, zniesławienie, niszczenie informacji, filmowanie lub fotografowanie wbrew woli, kradzież tożsamości.

Przedstawiła, jak powinna zachowywać się ofiara cyberprzemocy. Poinstruowała, aby nie odpowiadać na zaczepki w Sieci, zachować dowody przemocy, żądać usunięcia niepożądanych materiałów, zgłosić sprawę na policję.

W zaistniałych sytuacjach porad, pomocy można szukać na stronie www.helpline.org.pl, tel 0 800 100 100

Grażyna Samson