"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

Do lat 90–tych XX wielu nikt oficjalnie nie mówił o tym, że 17 września 1939r.  obok 1 września był  tragiczną datą w historii Polski. Wejście Armii Czerwonej na obszar państwa polskiego był uwieńczeniem paktu Ribbentrop- Mołotow podpisanego przez III Rzeszę i  ZSRR.

W tym roku 76 rocznica tych dramatycznych wydarzeń była obchodzona przez mieszkańców  Łap w miejscu, gdzie odbywał się proces Huzara – przed pamiątkowym obeliskiem symbolizującym  walkę Polaków  o suwerenność  ojczyzny.

W hołdzie bohaterom 17 września i ofiarom sowieckiej agresji na obelisku oraz przy pomniku Sybiraków  zostały złożone kwiaty i zapalono znicze.  Zespół Szkól Mechanicznych reprezentowały klasy Ibe Technikum oraz II o Liceum Ogólnokształcącego. W salce św. Józefa odbyło się spotkanie historyczne, na którym zaprezentowana została część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wykład na temat Skutków realizacji paktu  Ribbentrop-Mołotow opracowany przez p. Dorotę Kondratiuk. Następnie uczniowie  pod opieką . Leszka Gulewicza udali się pod pomnik Sybiraków.

Info zsm