1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2024-2025

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa."
Maria Skłodowska-Curie

Nasi partnerzy:

W sobotę 16 marca  w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Zaprezentowanie naszej oferty edukacyjnej połączyliśmy z charytatywnym turniejem piłki nożnej „Postawmy Janeczka na nogi”. Zaplanowany program został całkowicie zrealizowany. Odwiedzający w tym dniu mury ZSM mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak pokazy służb mundurowych, prezentacja kierunków kształcenia, gry i zabawy dla najmłodszych, prezentacja firm partnerskich- m.in. przepysznych produktów Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach, pokazy umiejętności  uczniów ZSM w szkole i w CKZ, prezentacja nowoczesnych pracowni oraz pomocy dydaktycznych, możliwość skorzystania z wirtualnej strzelnicy, degustacja podlaskiej kuchni oraz wielu innych.

Ekspozycje I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz Służb Granicznych wzbudzały zainteresowanie zarówno wewnątrz budynku, jak i na szkolnym parkingu, gdzie dumnie prezentowały się wozy bojowe, wozy strażackie oraz mobilny warsztat mechaniczny naszych sił zbrojnych. Na zgłodniałych czekała wspaniała prawdziwa wojskowa grochówka oraz podlaskie specjały i desery przygotowane przez wolontariuszy, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej. Od godziny 10.00 do 16. 00 na hali ZSM odbywały się rozgrywki piłki nożnej w ramach turnieju charytatywnego- wpisowe z udziału uczestniczące drużyny przekazały na pomoc Janeczkowi, który dzięki temu otrzymał możliwość kontynuowania rehabilitacji. Wśród ludzi dobrej woli przybyło na nasze sobotnie  imprezy naprawdę wielu;  byli samorządowcy, pan wicestarosta Roman Czepe, pan burmistrz Krzysztof Gołaszewski, radni powiatowi i miejscy, nauczyciele z innych szkół . Byli sportowcy, absolwenci ZSM i wielu uczniów klas ósmych, którzy z ciekawością zwiedzali naszą szkołę.

Idea otwarcia się dla ludzi i pokazania się z tym, co mamy do zaoferowania towarzyszy naszej szkole nie pierwszy raz. Jesteśmy pewni, że Dobro wraca. Z tym  przesłaniem zapraszamy w nasze gościnne progi.

                                                                                                                         ZSM Łapy

 


 

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.