1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2024-2025

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie."
Vernon Howard

Nasi partnerzy:

W sobotę 13 stycznia 2024r. w Sali Bankietowej Wersal odbył się bal studniówkowy klas piątych technikum Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach.  Po raz pierwszy od prawie 20 lat kończyć naszą szkołę będą absolwenci ośmioklasowej szkoły podstawowej, którzy rozpoczynali naukę w ZSM w 2019 roku! To kolejne pokolenie, które już wkrótce rozpocznie nowy rozdział swojego życia.   W naszym ZSM swoje symboliczne 100 dni dzielące  od matury świętowały wraz z wychowawcami trzy  klasy: Vb p. Piotra Jasłowskiego,  V cd p. Piotra Pułkośnika  i Ve p. Doroty Bokiniec. W sobotni karnawałowy wieczór sala Wersal wypełniła się przepięknie wyglądającymi młodymi ludźmi oraz nauczycielami.

Obecnych powitali w imieniu klas piątych Maja Grochowska i Jakub Biernat, którzy przekazali głos obecnym przedstawicielom rodziców. Oficjalne rozpoczęcie balu   nastąpiło po wystąpieniu p. dyr. Doroty Kondratiuk, która podziękowała za organizację imprezy i krótko podsumowała sukcesy  uczniów klas piątych w trakcie dotychczasowej nauki.

Głos zabrał także dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego p. Krzysztof  Dobkowski.

Przedstawicielem organu prowadzącego czyli Powiatu Białostockiego był p. wicestarosta Roman Czepe, który podkreślił obecne znaczenie technikum dla rozwoju naszego miasta Łapy oraz lokalnego środowiska. Podkreślił rolę naszej szkoły w historii i tradycji pokoleń mieszkańców, które tu właśnie zdobywały wykształcenie i kwalifikacje. 

  „Poloneza czas zacząć” – te słowa z wybiciem godziny 18.00 zainaugurowały rozpoczęcie balu wykonaniem poloneza. Od kilkunastu lat jest to przepiękny polonez Wojciech Kilara skomponowany do filmu „Pan Tadeusz” . Taniec w wykonaniu reprezentantów klas maturalnych zachwycił wszystkich obecnych.  W ciągu tej niezwykłej zimowej nocy było  jeszcze wiele innych tańców, była wspólna zabawa i ucztowanie – jak to w karnawale. Dla uczniów klas piątych bal ten na pewno stanie się jednym z wielu najpiękniejszych szkolnych wspomnień. 

 


 

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.