"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu."

Niecodzienna prelekcja, pozwalająca spojrzeć na pracę policjanta z innej perspektywy, miała miejsce 29 listopada.  Uczestniczyli w niej uczniowie klasy mundurowej  oraz klasy trzeciej technikum, którzy spotkali się z komisarzem Sławomirem Szarejko, funkcjonariuszem w stanie spoczynku z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Komisarzowi  towarzyszyły funkcjonariuszki Komisariatu Policji w Łapach mł. Aspirant Monika Perkowska i sierżant Monika Muszyńska. Uczniowie mogli wysłuchać ciekawych opowieści o doświadczeniach, ciekawych przykładach z praktyki policjanta zarówno w ramach oddziaływań prewencyjnych, jak i kryminalnych w kraju i za granicą.

Niewątpliwie było to spotkanie inspirujące i poszerzające perspektywę w spojrzeniu na codzienną, na pewno niełatwą, ale jakże ważną społecznie pracę policyjnych służb mundurowych, która wymaga odpowiedzialności, zaangażowania i współpracy.