1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

Nasi partnerzy:

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach zapowiada się jako rok wielkich nadziei, ale też i wielkich wyzwań. Nabór do sześciu klas pierwszych świadczy o rozwoju szkoły i jej rosnącej atrakcyjności. Wśród klas pierwszych nowością jest oddział przygotowania wojskowego, który będzie funkcjonował w II Liceum Ogólnokształcącym przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej. W realizacji programu szkolenia wojskowego będzie pomagać I Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w ZSM uświetnili swoją obecnością: Wojewoda Podlaski Bogdan Paszkowski, szefowa WCR w Białymstoku płk. Małgorzata Repnik, kpt.Jacek Łabanowski z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, starosta Jan B. Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, powiatowi radni, dyrekcja CKZ, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Łapach komisarz Agnieszka Makar, dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy w Łapach pani Małgorzata Perkowska oraz dyrektor CUS w Łapach pani Katarzyna Koc.  Nowy rok szkolny zaczyna się dla 144 uczniów klas pierwszych zdobywających ważne i potrzebne zawody: technik elektryk, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa. Ogólnie w szkole będzie kształciło się ponad 450 uczniów, dla których zdobycie wykształcenia zawodowego jest wielką szansą. Po uroczystości na hali sportowej ZSM odbyła się konferencja prasowa z udziałem zaproszonych gości oraz mediów. Wszyscy zgodnie podkreślali rolę wsparcia zarządu Powiatu Białostockiego w rozwój szkoły i wzrost jej potencjału. Dyrektor Dorota Kondratiuk stwierdziła, że to motywacja i zaangażowanie jakie towarzyszą pracy szkoły gwarantują jej ciągły rozwój.
 

 


 

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.