1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2024-2025

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie."
Vernon Howard

Nasi partnerzy:

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach zapowiada się jako rok wielkich nadziei, ale też i wielkich wyzwań. Nabór do sześciu klas pierwszych świadczy o rozwoju szkoły i jej rosnącej atrakcyjności. Wśród klas pierwszych nowością jest oddział przygotowania wojskowego, który będzie funkcjonował w II Liceum Ogólnokształcącym przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej. W realizacji programu szkolenia wojskowego będzie pomagać I Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w ZSM uświetnili swoją obecnością: Wojewoda Podlaski Bogdan Paszkowski, szefowa WCR w Białymstoku płk. Małgorzata Repnik, kpt.Jacek Łabanowski z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, starosta Jan B. Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, powiatowi radni, dyrekcja CKZ, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Łapach komisarz Agnieszka Makar, dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy w Łapach pani Małgorzata Perkowska oraz dyrektor CUS w Łapach pani Katarzyna Koc.  Nowy rok szkolny zaczyna się dla 144 uczniów klas pierwszych zdobywających ważne i potrzebne zawody: technik elektryk, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa. Ogólnie w szkole będzie kształciło się ponad 450 uczniów, dla których zdobycie wykształcenia zawodowego jest wielką szansą. Po uroczystości na hali sportowej ZSM odbyła się konferencja prasowa z udziałem zaproszonych gości oraz mediów. Wszyscy zgodnie podkreślali rolę wsparcia zarządu Powiatu Białostockiego w rozwój szkoły i wzrost jej potencjału. Dyrektor Dorota Kondratiuk stwierdziła, że to motywacja i zaangażowanie jakie towarzyszą pracy szkoły gwarantują jej ciągły rozwój.
 

 


 

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.