1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

Nasi partnerzy:

Uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły w poniedziałek 20 marca wzięli udział w bardzo ciekawej wycieczce do Warszawy. Celem było zwiedzenie Powązek Wojskowych oraz Sejmu i Senatu RP. Była to wspaniała lekcja historii dla wszystkich uczestników. Powązki Wojskowe to nekropolia, na której spoczywają najwięksi polscy patrioci. Są tu kwatery powstańców styczniowych, bohaterów walk 1920 roku, obrońców Polski z września 1939roku….

Wędrówka po tych miejscach ze wspaniałą panią przewodnik pozwoliła przybliżyć dzieje Polski. Szczególnie wzruszające były spotkania z grobami harcerzy i żołnierzy Armii Krajowej, powstańcami warszawskimi 1944roku.Ci młodzi ludzie, którzy oddali swoje życie, walcząc o wolną Polskę, to niedościgniony przykład ofiarności; spoczywają w Alei Brzozowych Krzyży Batalionu „Zośka”. Niezwykłym miejscem jest też Panteon powstały na słynnej Łączce, gdzie upamiętniono ofiary stalinowskich represji – Wyklętych.
Młodzież z zainteresowaniem zwiedzała cmentarz będący kroniką naszych dziejów- od II poł. XIX wieku – do czasów bardzo współczesnych i każdemu znanych.
Kolejnym punktem była wizyta w Sejmie i Senacie RP na zaproszenie Pana Senatora Mariusza Gromko. Poznaliśmy strukturę polskich organów prawodawczych i zasady ich funkcjonowania. Pan Senator opowiedział o pracy parlamentarzysty, którą wykonuje w czasie trwania swojej kadencji. Uczniowie mogli zrobić wspólne zdjęcia. Będzie to wspaniała pamiątka z lat szkolnych AD 2023.

 


 

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.