Nasi partnerzy:

 


MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie prowadzi prace związane z wykańczaniem budynków. Różnorodność robót, które ma do wykonania, wynika ze specyfiki budynków, stosowanych materiałów i narzędzi oraz stosowanej technologii.

W ramach swojej pracy może on przeprowadzać roboty tynkarskie, glazurnicze, posadzkarskie, malarsko-tapeciarskie oraz wykonywać m.in. okładziny ścienne (z płytek ceramicznych, desek, płyt i paneli), kłaść podłogi, emulsje, ale także wykonywać roboty murarskie, remontowe, konserwacje i docieplenia budynków. Do zastosowania odpowiednich materiałów (zaprawy, płyty, glazura, panele, farby itp.) potrzebna jest szeroka wiedza na temat ich właściwości. Technolog robót wykończeniowych w budownictwie musi ponadto bardzo dobrze znać zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.

Technolog robót wykończeniowych pracuje zazwyczaj w zespole. Jego przełożonym może być brygadzista lub kierownik. Może również sam pełnić rolę kierownika zespołu, będąc liderem, wyznaczając zadania i kontrolując postępy prac wykończeniowych.Może również podjąć własną działalność gospodarczą, a także znaleźć legalne zatrudnienie w swoim zawodzie w krajach Unii Europejskiej, gdzie są poszukiwanymi pracownikami.

Absolwenci tego kierunku nauczania są bardzo atrakcyjnymi pracownikami dla pracodawców ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac budowlanych, a dynamiczny rozwój branży budowlanej zapewnia możliwość znalezienia zatrudnienia w zawodzie

 

Umiejętności kształcone w zawodzie:

  • montowanie systemów suchej zabudowy
  • wykonywanie robót malarskich
  • wykonywanie robót tapeciarskich
  • wykonywanie robót posadzkarskich
  • wykonywanie robót okładzinowych

 

Atuty szkoły:

  • staże i praktyki zawodowe w kraju i za granicą
  • zajęcia praktyczne realizowane w nowoczesnym Centrum Kształcenia Praktycznego
  • rozwijanie zainteresowań poprzez udział w projektach, zajęciach pozalekcyjnych,  wolontariat
  • możliwość zakwaterowania w internacie LO
  • lokalizacja szkoły w centrum miasta

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.