"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

Technik mechanik- symbol cyfrowy zawodu   311504

• to osoba zajmująca się wykonywaniem prac projektowych, produkcyjnych oraz remontowo - instalacyjnych maszyn i urządzeń technicznych
  • to jeden z najstarszych zawodów w historii przemysłu. Jednocześnie w związku z rozwojem technik komputerowych dla zawodu technik mechanik pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Obecnie obserwuje się ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

KWALIFIKACJE WYODRĘBNIONE W ZAWODZIE:

• MEC.05. Użytkowanie obrabiarek skrawających
  • MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

Umiejętności kształcone w zawodzie:

• znajomość nowoczesnych metod wytwarzania z zastosowaniem obrabiarek skrawających, konwencjonalnych i sterowanych numerycznie
  • obsługa linii produkcyjnych montażowych
  • projektowanie prostych elementów mechanicznych z zastosowaniem programów komputerowych
  • organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

Po ukończeniu szkoły:

• po zdaniu egzaminów i ukończeniu szkoły uzyskujesz tytuł technika mechanika
  • możesz przystąpić do egzaminu maturalnego
  • możesz z powodzeniem kontynuować naukę na wyższej uczelni lub podjąć pracę w zawodzie

Nauka w zawodzie trwa pięć lat, w ciągu których realizowane są zarówno przedmioty zawodowe, jak i ogólnokształcące.