"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

W dniu 1 czerwca nasze uczennice- Patrycja Mitrusiak i Maja Grochowska wraz z 460 uczniami z całej Polski miały okazję uczestniczyć  w XXVIII posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Udział w SDiM to niezapomniana przygoda, nowe wezwanie, doświadczenie, a także okazja do zawarcia nowych znajomości. „Po wejściu na salę posiedzeń czuje się atmosferę pełną szacunku i powagi, byłyśmy przecież w miejscu, w którym powstają nowe ustawy oraz przepisy naszego kraju.”- tak relacjonowały swoje wrażenia dziewczęta. W trakcie wyjazdu uczennice miały możliwość zwiedzenia znanych miejsc w Warszawie m.in. Starówkę, Kościół Akademicki Św. Anny oraz Łazienki Królewskie.  Zachęcamy młodsze koleżanki i kolegów, aby w przyszłym roku podjęli starania o zakwalifikowanie się do udziału w tym projekcie, bo- jak stwierdziły Patrycja i Maja-  naprawdę warto!