0 1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2022-2023

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie."
Vernon Howard

Nasi partnerzy:

W marcu br. nasza szkoła wzięła udział w konkursie na program zajęć profilaktycznych zorganizowanym w ramach Programu Pomocy Psychologicznej Fundacji Świętego Mikołaja 2022. W związku z tym, że aktualnie dostrzega się, że młode pokolenie- dzieci i młodzież- mają gorszą kondycję psychiczną, częściej potrzebują profesjonalnego wsparcia, opracowaliśmy program adresowany do naszych uczniów i ich rodziców. Nasz projekt został zakwalifikowany do realizacji i już mamy za sobą pierwsze działania!

12 maja rodzice uczniów klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych zorganizowanych w ramach dotacji uzyskanej z Fundacji Świętego Mikołaja. Dzięki pozyskanym środkom mogliśmy zaprosić do nas doświadczonego  terapeutę – panią Elżbietę Powichrowską- dyrektora białostockiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych „ETAP”.

Celem tych spotkań było wskazanie rodzicom ich zadań w związku z profilaktyką oraz ukierunkowanie na budowanie przez nich postaw otwartych, ale popartych konkretną wiedzą i umiejętnościami w budowaniu relacji. Pani Elżbieta  w niezwykle ciekawy sposób przedstawiała zagadnienie „Jak rozmawiać z nastolatkiem? – o uzależnieniach i nie tylko”.

Natomiast w poniedziałek- 16 maja- odbyła się pierwsza tura spotkań z uczniami. Uczniowie z klasy 2ce uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez terapeutę z „Etapu” , mających na celu uświadomienie i rozwijanie umiejętności ważnych w życiu i w profilaktyce.

 


 

Odwiedza nas 266 gości oraz 0 użytkowników.