0 1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2022-2023

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie."
Vernon Howard

Nasi partnerzy:

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu mogą realizować nawet najbardziej ambitne plany! Dwie uczennice: Patrycja Mitrusiak (kl. 2b) i Maja Grochowska (kl. 3e) w marcu 2022r przystąpiły do ogólnopolskiego projektu, którego celem było wyłonienie uczestników XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. No i udało się! Dziewczęta zostały posłankami i wezmą udział w zajęciach związanych z tematem przewodnim sesji w dniu 31 maja 2022 r., które odbędą się w Warszawie oraz  w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca 2022 r., które odbędzie się w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Gratulujemy Patrycji i Mai, a także wspierającym je mentorkom: pani Grażynie Samson i pani Dorocie Kondratiuk.

Sejm Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie edukacyjne, które ma kształtować postawy obywatelskie, szerzyć wśród młodzieży wiedzę o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizować młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Projekt realizuje Kancelaria Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Temat tegorocznego konkursu brzmiał: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki. Zadanie rekrutacyjne polegało na zrealizowaniu projektu, którego efektem będzie stworzenie trwałego śladu upamiętniającego wybranego przez zespół bohatera oraz upowszechnienie wiedzy o tej postaci w społeczności lokalnej. Dziewczyny zaprezentowały sylwetkę Huzara- kpt. Kazimierza Kamińskiego, 

 


 

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.