"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

17 maja Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach otworzył swoje muzea dla zwiedzających. Po raz pierwszy były one dostępne dla zwiedzających. Pomysł okazał się bardzo trafiony, ponieważ muzea cieszyły się powodzeniem.

Szczególnie absolwenci byli zainteresowani, jak teraz wygląda szkoła, co jest w muzeach i czy jeszcze można zobaczyć swoje prace dyplomowe. Do obejrzenia ekspozycji przyszły całe rodziny. Atrakcją okazał się obok muzeum historycznego oraz muzeum techniki także aneks sportowy, gdzie można było zobaczyć medale zdobyte przez uczniów ZSM na przestrzeni historii szkoły oraz tablice wyników sportowych.

I Niedziela Otwartych Muzeów z pewnością jest początkiem do organizacji takiej formuły w przyszłości. W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie…” Dla wielu zwiedzających wartość i ilość  zbiorów był z pewnością pozytywnym zaskoczeniem.

DK