"Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."
Benjamin Franklin

Od kwietnia uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas technikum ZSM mogli uczestniczyć w kolejnych e- seminariach i tele-wykładach w ramach projektu Centrum Kompetencji BOF 2021. Nasi uczniowie łączyli się z wykładowcami z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Uniwersytetu w Białymstoku, ale również  z Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz... z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi! Tematyka spotkań on-line (ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne tylko taka formuła była możliwa) była niezwykle urozmaicona i wynikała z wcześniejszych zgłaszanych zainteresowań. I tak uczniowie technikum hotelarstwa uczestniczyli m.in. w wykładzie z zakresu radzenia sobie w sytuacjach stresowych i konfliktach, uczniowie z kierunku elektrycznego i informatycy-  w e- seminarium nt. technologii informatycznych w energetyce odnawialnej oraz nt. technologii  Virtual Reality i mobilnych aplikacji.

Mechanicy pojazdów samochodowych poznawali zasady i rodzaje pojazdów elektrycznych oraz współczesne systemy mechatroniki pojazdów klasycznych i green cars. Także uczniowie z artystycznym "zacięciem" znaleźli cos dla siebie- seminarium Fotografia jako dobry sposób na życie.