"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
Adam Mickiewicz

Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły zgłosili chęć udziału w projekcie "Młodzi liderzy" i przeszli  pozytywnie weryfikację. Do projektu zgłosiły się szkoły z Białegostoku, z Łomży i z Sokółki.

W tym roku tematem wiodącym jest "WSPÓLNOTA TO NAJWAŻNIEJSZA RELACJA SPOŁECZNA -AKTYWNOŚĆ I ROZWÓJ INICJATYW LOKALNYCH- POPRZEZ DZIAŁANIA MŁODYCH LIDERÓW. W trakcie zajęć warsztatowych uczniowie pod kierunkiem trenerów z różnych dziedzin przygotowują się do opracowania i realizacji własnego projektu o charakterze prospołecznym. Zajęcia będą odbywały się przez cztery weekendy w Tykocinie.

W trakcie ćwiczeń młodzież będzie poznawała techniki pracy w grupach, sposoby przydatne w autoprezentacji, pracę metodą projektu. Fajne są wspólne wyjazdy, w trakcie których młodzi wolontariusze ze szkól z naszego województwa poznają się, będą mieli okazję, aby wymienić się doświadczeniami, a także zainspirować siebie wzajemnie do dalszego rozwoju.  Czeka ich też wyjazd do opery, a na koniec zdobycie certyfikatu.

Zespół Szkół Mechanicznych będzie reprezentowało czworo uczniów: Łucja Drągowska z klasy IVd, Kinga Szyluk z klasy IIb, Karolina Kruszewska z klasy IIIb i Grzegorz Godlewski z klasy IIIe. Wszyscy zakwalifikowani mają na swoim koncie doświadczenia w pracy w wolontariacie czy samorządzie uczniowskim. Mają oni nadzieję, że nie tylko atrakcyjnie spędzą czas, ale także uzyskają umiejętności ważne w ich przyszłej pracy zawodowej.

GS