0rekrutacja 1t-informatyk 2t-elektryk 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7-2II-LO-mundurowa 8mech-poj-sam 9monter-zabud

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2019/2020

Film

promujący ZSM 2019/2020

"Odkryłem, że im ciężej pracuję, tym bardziej sprzyja mi szczęście"
Thomas Jefferson


 

Nasi partnerzy:

 5 listopada gościliśmy w szkole Darka Strychalskiego, niepełnosprawnego biegacza, ultramaratończyka, mieszkańca Łap,  który kiedyś nie mógł chodzić, a dziś biega i rywalizuje ze zdrowymi. Pan Darek wraz z towarzyszącym mu Piotrem Łapszo zaprezentowali ogromny jego dorobek sportowy, wyświetlili ciekawe filmy i pokazali zdjęcia ze zmagań sportowych naszego gościa.

Ogromne zainteresowanie wzbudził wśród młodzieży reportaż z największego  osiągnięcia sportowego, jakim było  ukończenie w 2014 roku najtrudniejszego ultramaratonu na świecie- Badwater  w Dolinie Śmierci na dystansie 217 kilometrów. Trasę tę pokonał Darek Strychalski w  45 godzin 11 minut i 10 sekund. Dziś bieganiem pomaga innym potrzebującym  poprzez Fundację Darka Strychalskiego „Zwycięzca”. Ideą spotkania było propagowanie sportu i  pokazanie młodym ludziom, że nie należy przejmować się przeciwnościami losu i zawzięcie dążyć do wyznaczonych sobie celów.

        Osoba Darka Strychalskiego wywarła na uczniach duże wrażenie.  Byli naprawdę zainteresowani jego działalnością charytatywną i osiągnięciami sportowymi. Była to doskonała lekcja charakteru i  siły ducha.

M.B.

 


 

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.