1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2024-2025

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, Ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą."
Harv Eker

Nasi partnerzy:

W dniach 3,4,5 marca w szkole maturzyści przygotowywali się do podjęcia decyzji związanych z dalszym kształceniem czy wejściem na rynek pracy. Uczniowie wszystkich klas technikum brali udział w zajęciach, które miały na celu przybliżenie oferty urzędu pracy adresowanej do absolwentów. Doradca zawodowi z urzędu pracy w Łapach przedstawili nowe zadania instytucji oraz formy pomocy, z których można skorzystać w sytuacji rozpoczynania pracy, zakładaniu własnej działalności.

Właścicielka firmy rachunkowej Optima Pani Renata Dobkowska wprowadzała absolwentów technikum w procedury zakładania własnej działalności gospodarczej, podawała przykłady firm, które odniosły sukces na rynku pracy, odnosząc to także do rynku lokalnego. Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Edukacji i Pracy w Białymstoku diagnozowali predyspozycje absolwentów liceum ogólnokształcącego w celu ukierunkowania do podjęcia dalszej edukacji. W klasach liceum ogólnokształcącego odbyły się spotkania z wykładowcami Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku, przybliżające kierunki kształcenia adekwatne uczniom klas mundurowych. 

Na zakończenie dni kariery 5 marca odbyły się targi edukacyjne-zawodowe, na które przyjechali wykładowcy, przedstawiciele uczelni, szkół policealnych i zakładu mleczarskiego z Łap. W trakcie spotkania zwracali oni uwagę maturzystom na czynniki istotne w momencie podejmowania decyzji tyczących kształcenia po ukończeniu szkoły średniej, prezentowali ofertę kierunków, przedmioty ważne w trakcie nauki oraz możliwości zatrudnienia po ukończeniu. Instytucje wspierające na rynku pracy proponowały krótkie formy zatrudnienia na okres wakacji. 

Na targi zaszczycili nas swoim przybyciem: Pani wice starościna powiatu białostockiego Jolanta Den, Pani dyrektor wydziału spraw społecznych i zarządzania kryzysowego Maria Marciszewska, dyrektorzy gimnazjów, Pan dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, Pani Magdalena Perkowska – Szymonowicz dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach i inni zaproszeni goście. 

Dni kariery były ciekawym doświadczeniem dla naszych maturzystów, dostarczyły wiedzy, ale i skłoniły do refleksji. 

 

 


 

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.