1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

Nasi partnerzy:

W dniach 3,4,5 marca w szkole maturzyści przygotowywali się do podjęcia decyzji związanych z dalszym kształceniem czy wejściem na rynek pracy. Uczniowie wszystkich klas technikum brali udział w zajęciach, które miały na celu przybliżenie oferty urzędu pracy adresowanej do absolwentów. Doradca zawodowi z urzędu pracy w Łapach przedstawili nowe zadania instytucji oraz formy pomocy, z których można skorzystać w sytuacji rozpoczynania pracy, zakładaniu własnej działalności.

Właścicielka firmy rachunkowej Optima Pani Renata Dobkowska wprowadzała absolwentów technikum w procedury zakładania własnej działalności gospodarczej, podawała przykłady firm, które odniosły sukces na rynku pracy, odnosząc to także do rynku lokalnego. Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Edukacji i Pracy w Białymstoku diagnozowali predyspozycje absolwentów liceum ogólnokształcącego w celu ukierunkowania do podjęcia dalszej edukacji. W klasach liceum ogólnokształcącego odbyły się spotkania z wykładowcami Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku, przybliżające kierunki kształcenia adekwatne uczniom klas mundurowych. 

Na zakończenie dni kariery 5 marca odbyły się targi edukacyjne-zawodowe, na które przyjechali wykładowcy, przedstawiciele uczelni, szkół policealnych i zakładu mleczarskiego z Łap. W trakcie spotkania zwracali oni uwagę maturzystom na czynniki istotne w momencie podejmowania decyzji tyczących kształcenia po ukończeniu szkoły średniej, prezentowali ofertę kierunków, przedmioty ważne w trakcie nauki oraz możliwości zatrudnienia po ukończeniu. Instytucje wspierające na rynku pracy proponowały krótkie formy zatrudnienia na okres wakacji. 

Na targi zaszczycili nas swoim przybyciem: Pani wice starościna powiatu białostockiego Jolanta Den, Pani dyrektor wydziału spraw społecznych i zarządzania kryzysowego Maria Marciszewska, dyrektorzy gimnazjów, Pan dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, Pani Magdalena Perkowska – Szymonowicz dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach i inni zaproszeni goście. 

Dni kariery były ciekawym doświadczeniem dla naszych maturzystów, dostarczyły wiedzy, ale i skłoniły do refleksji. 

 

 


 

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.