0 1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2020-2021

Film promujący ZSM

"Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie."
Paulo Coelho


 

Nasi partnerzy:

7 czerwca nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kolejnej wspaniałej edukacyjnej przygodzie. Było to przedsięwzięcie zrealizowane pod nazwą Piknik Akademicki. Na Politechnikę Białostocką wyjechało 50 uczniów klas pierwszych we wszystkich „inżynierskich” zawodach: technik informatyk, technik elektryk i technik pojazdów samochodowych. Uczniowie poznali  Wydział Mechaniczny i Elektryczny, wysłuchali niezwykle ciekawych wykładów, uczestniczyli w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach laboratoryjnych.

Pracownicy naukowi Politechniki Białostockiej przedstawili osiągnięcia swoich wydziałów: był pokaz robotyki i automatyki, prezentacja pracowni polaryzacji światła i wykorzystania zjawisk optycznych w poznawaniu tajemnic kosmosu, demonstracja  działania kamery termowizyjnej- to były punkty programu, które mogły naprawdę zafascynować.

Ale … uczniowie dali też coś od siebie, uczestnicząc w konkursie na najlepszą prezentację promującą zawód, w którym się kształcą. Decyzją jury wygrał zespół klasy Ic – czyli technicy pojazdów samochodowych. Nagrody w postaci nośników pamięci i power banków zadowoliły  uczestników konkursu.

Uwieńczeniem pikniku był wspólny obiad w restauracji „Pod Herbem”. Pysznie było pod każdym względem- uczta dla ducha i dla ciała była w ten przedwakacyjny dzień strzałem w dziesiątkę….   

Młodzież wyjechała z Politechniki z wiarą, że drzwi  tej uczelni otwarte są  w przyszłości też dla nich….

Podkreślamy, że  Piknik  był realizowany w ramach Projektu Zintegrowanego Powiatu Białostockiego.

Info zsm.

 


 

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.