"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

Kolejna grupa uczniów z ZSM w Łapach wyjechała w tym roku szkolnym na zagraniczne praktyki! Po Grecji i Pradze przyszedł czas na Wilno. Rankiem 6 maja ośmiu uczniów z klasy drugiej kształcących się w zawodzie technik mechanik  wyruszyło na trzytygodniowe staże, które odbędą w wileńskich zakładach pracy. To już trzeci wyjazd na Litwę uczniów łapskiego Mechaniaka w ramach realizowanego projektu „Mechanix”.

Dzięki takiej formule uczniowie nie tylko będą mogli pogłębiać praktyczną stroną swego zawodu, ale także poznać realia pracy za granicą, doskonalić komunikację w obcym języku. Program pobytu obejmuje także wycieczki i zwiedzanie miejscowych zabytków. Życzymy udanego pobytu!

ZSM Info