"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

We wtorek 12 lutego w Tykocinie odbyła się kolejna edycja konkursu wokalnego „Piosenki naszych rodziców”. Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach reprezentowały dwie wokalistki przygotowane przez p. Sławomira Oniska opiekującego się chórem szkolnym. Weronika Dzierżek i Julia Świerżewska są uczennicami pierwszych klas technikum. Dla obu wokalistek występ na tegorocznym festiwalu był debiutem konkursowym, mimo że obie  zajmują się śpiewaniem piosenek już od pewnego czasu.

Julia swoim wykonaniem piosenki Krzysztofa Klenczona „Biały krzyż” została bardzo ciepło przyjęta przez jury i zajęła II miejsce. Jak na pierwszy konkursowy występ na taką skalę- jest  to dla uczennicy technikum spory sukces. Julka przyznała w rozmowie, że bardzo cieszy się z niego cieszy. Konkurs w Tykocinie był najpoważniejszym, w jakim do tej pory  miała okazję wziąć udział. Biorąc po uwagę, że ona i Weronika są dopiero w pierwszej klasie- jest szansa, że jeszcze  niejednokrotnie będą reprezentowały szkołę i odnosiły sukcesy.

ZSM Info