"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

Dnia 13.02.2015 roku w przeddzień Święta Zakochanych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Debacie Walentynkowej p.t. "Kochać czy pożądać... Afera o sex." zorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W Sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości zebrało się ponad sto zainteresowanych tematem młodych osób wraz z wychowawcami i nauczycielami.

Debaty i spotkania na ten temat   to  inicjatywa o zasięgu krajowym. Największą popularnością cieszy się  ona w środowiskach młodzieżowych- szkolnych  i akademickich. Idea zrodziła się z potrzeby formowania młodych do życia w rodzinie w czasach , kiedy wartości związane z rodziną i życiem rodzinnym są zagrożone przez korporacjonizm, konsumpcyjny tryb życia i egoistyczne podejście do związków.

W debacie wzięli udział zaproszeni goście: pan dr hab. Mieczysław Guzewicz, państwo Magdalena i Piotr  Ogrodnikowie oraz dziennikarz pan Rafał Porzeziński. Prelegenci starali się pomóc młodzieży odróżnić piękną i dojrzałą miłość od nietrwałej często nastawionej egoistycznie zmysłowej fascynacji oraz odpowiedzieć na liczne pytania młodych dotyczące czystości przedmałżeńskiej , narzeczeństwa i małżeństwa.

Roszkowska J.