0 1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2020-2021

Film promujący ZSM

"Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie."
Gandhi Mahatma


 

Nasi partnerzy:

22 stycznia 2015 roku 26 uczniów z klas budowlanych I dp, III p i IV dp pod opieką pani mgr inż. Agnieszki Sawko i pana mgr inż. Marcina Więcko wzięło udział w szkoleniu zawodowym zorganizowanym przez firmę PERI w Płochocinie. Tematem szkolenia były techniki deskowań. Grupie towarzyszyły również pani mgr inż. Marzena Choińska oraz pani mgr inż. Nina Szklennik, które czynnie były zaangażowane w zorganizowanie tego niezwykłego wyjazdu.

PERI jest największym na świecie dostawcą systemów deskowań i rusztowań. Jako wiodąca firma w tej dziedzinie działa ona w ponad 60 krajach. Rozwija najlepsze rozwiązania i pomysły dla klientów przemysłu budowlanego. 

Szkolenie miało miejsce w siedzibie firmy PERI Polska w Płochocinie. Rozpoczęło się o godzinie 11.00 od powitania  przez dr. inż. Janusza Rzepkę i jego wykładu na temat działalności PERI Polska, w trakcie którego zaprezentowany został film "Reprezentatywne budowle PERI". Następnie na hali wystawowej odbył się pokaz systemów PERI: deskowania,  pomosty i rusztowania, montownia i hala serwisowa. Pan dr inż. Janusz Rzepka wyczerpująco przedstawił zalety systemu deskowań oraz ich detale jak struktura poszycia, odbicie kantów, fug oraz rozmieszczenie ściągów. W czasie wykładu często zwracał się do uczniów, dzięki czemu angażował ich w swoje wystąpienie.
Po zwiedzaniu hali wystawowej i powrocie do sali wykładowej powitał nas pan mgr inż. Paweł Okołowicz - absolwent Politechniki Białostockiej, a aktualnie pracownik firmy PERI Polska. Przeprowadził on wykład na temat "Istoty usprawnienia procesu budowlanego przy pomocy zaawansowanych systemów i myśli technicznej PERI. Na przykładzie bieżących realizacji". Po przerwie obiadowej miało miejsce ponowne wystąpienie dr. inż. Janusza Rzepki, który opowiedział o takich technikach deskowań jak deskowania ścienne TRIO, RUNDFLEX; deskowania stropowe MULTIFLEX, SKYDECK. To wiedza specjalistyczna, którą uczniowie, jako przyszli pracownicy branży budowlanej, na pewno będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia z deskowań PERI. Około godziny 16.00 uczniowie pożegnali siedzibę deskowań PERI w Płochocinie i udali się w podróż powrotną do Łap.

Wyjazd ten był dla uczniów naszej szkoły kolejną cenną okazją do wzbogacenia swoich przyszłych kwalifikacji zawodowych.

 

Agnieszka Sawko

  galeria zdjęć

 


 

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.