"Nauka to pokarm dla rozumu."
Lew Tołstoj

W tym miesiącu wychowawczym zagadnieniem przewodnim  jest problem zagrożeń wolności, zdrowia i życia ze strony używek i nałogów. Chcąc podejść do problemu z różnych aspektów, do realizacji zagadnienia poprosiliśmy specjalistów spoza szkoły.

Pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łapach Pani Elżbieta Brzosko prowadziła zajęcia na temat – „Alkohol a wypadki samochodowe”. Aspirant Monika Falkowska, funkcjonariusz Komisariatu w Łapach w czasie spotkań z młodzieżą przedstawiała zagadnienie „Dopalacze, papierosy i inne środki psychoaktywne, zagrożenia dla  zdrowia i konsekwencje prawne niewłaściwego użytkowania”.

Wiadomości uzyskane w trakcie wszystkich zajęć profilaktycznych pozwolą naszym uczniom unikać ryzykownych zachowań i dostarczą wiadomości potrzebnych do kształtowania właściwej postawy do zdrowego, bezpiecznego życia.

G.S.