"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu."

W dniach 15,16 marca w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach zaplanowane są dni kariery. W ramach których  odbędą się warsztaty i zajęcia z przedstawicielami instytucji rynku pracy, spotkania z przedstawicielami uczelni. Szkoły wyższe i policealne w ramach Targów edukacyjno – zawodowych będą prezentowały ofertę edukacyjną prowadzonych kierunków.

Z młodzieżą spotkają się także przedstawiciele zakładów pracy. Przedstawiciele firm, zakładów pracy, którzy mają podpisane umowy partnerskie z naszą szkołą przedstawią uczniom, za chwilę absolwentom, wymagania, swoje preferencje w momencie zatrudniania pracowników. Do szkoły przyjadą też zaproszeni goście z władz samorządowych i oświatowych, którzy być może też zechcą wesprzeć młodzież swymi refleksjami lub doświadczeniami tyczącymi wymagań wobec absolwentów na współczesnym rynku pracy.

Zajęcia warsztatowe będą dostosowane do potrzeb absolwentów, tak aby ułatwić młodzieży podjęcie trafnych decyzji, ustrzec przed porażkami. Uczniowie klasy liceum wezmą udział w warsztatach „Moje predyspozycje – wyszukiwanie mocnych stron”, z ukierunkowaniem na wskazania do dalszego kształcenia. Każdy absolwent ogólniaka w indywidualnych testach sprawdzi swoje predyspozycje. Uczniowie będą mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami Uniwersytetu  w Białymstoku. W czasie zajęć młodzież będzie miała możliwość poznania skutecznych sposobów prezentowania się w czasie egzaminów i rozmów kwalifikacyjnych, czyli poznać siłę kompetencji miękkich. Uczniowie klas techników oprócz tego wezmą udział w warsztatach „Jak szukać pracy w kraju i za granicą?” oraz dowiedzą się, co może zaoferować absolwentom techników urząd pracy. Absolwenci technikum hotelarskiego poznają ofertę edukacyjną skierowaną adekwatną do ich kierunku, proponowaną przez Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Absolwenci kończący zasadniczą szkołę zawodową również będą brali udział w zajęciach, które zwrócą ich uwagę na skuteczną autoprezentację.

Targi edukacyjno- zawodowe, dni kariery podobnie jak praktyki zawodowe pozwalają uczniom przygotować się do przejścia z okresu nauki szkolnej do okresu pracy zawodowej, do pełnienia nowych ról, realizowania celów związanych z karierą zawodową, odnoszeniem sukcesów. Pełnienie ról zawodowych wymaga wiedzy, szerokich kompetencji, szkoła je rozwija, ale i pomaga wydobywać potencjał każdego młodego człowieka, dając okazje do refleksji, dostarczając wiedzy.

Zachęcamy także maturzystów do odwiedzenia strony internetowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie www.wspol.pl, w celu zapoznania z zasadami rekrutacji i doboru do służb mundurowych.