"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

7 września uczniowie klasy II o (II Liceum Ogólnokształcące) uczestniczyli w czytaniu fragmentów „Lalki” Bolesława Prusa zorganizowanym przez Dom Kultury w Łapach nie tylko jako słuchacze, ale także jako czytelnicy!  Czytanie rozpoczęła pani burmistrz Łap Urszula Jabłońska.

I chociaż aura nie dopisała i z imprezy w plenerze zrobiło się kameralne spotkanie w czytelni Biblioteki Publicznej w Łapach - kontakt z żywym słowem zrobił na uczestnikach duże wrażenie. Spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna poświęcona życiu i twórczości Bolesława Prusa przygotowana przez organizatorów imprezy.

Tego samego dnia na terenie szkoły nasi poloniści i bibliotekarze zorganizowali akcję „Przełącz się na słuchanie”, w ramach której na przerwie przez szkolny radiowęzeł odtwarzano nagrane fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. Zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie „Znam Lalkę Bolesława Prusa” i zdobyć atrakcyjne nagrody w postaci… atrakcyjnych ocen z języka polskiego!