"Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego."
Tony Gaskins

Jak co roku- Narodowe Czytanie miało również odsłonę w naszej szkole. Tradycyjnie organizujemy je w dzień, gdy odbywają się zajęcia lekcyjne. W tym roku był to poniedziałek 11 września. Na korytarzach pojawiły się kolorowe plakaty poświęcone Narodowemu Czytaniu 2023 oraz "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej- lekturze, która była bohaterem tegorocznej edycji przedsięwzięcia. Na szkolnym telebimie odtwarzane były fragmenty czytane przez aktorów grających w kultowej już ekranizacji tej powieści. Oprócz lekcji poświęconych odczytywaniu fragmentów "Nad Niemnem" na lekcjach języka polskiego we wszystkich klasach uczniowie z kl. 5cd wzięli udział w nagraniu, które po reżyserskiej obróbce ;-) udostępnimy na FB. Opiekunami przedsięwzięcia w szkole były p. Agnieszka Jabłonowska i p. Barbara Łabęcka.