Szkoła policealna to szkoła dla osób, które chcą zdobyć kwalifikacje zawodowe, nie rezygnując z pracy czy innych codziennych obowiązków.

• oferta dla absolwentów szkół dających wykształcenie średnie, również bez zdanego egzaminu maturalnego
  • szkoła jest bezpłatna przez cały czas trwania nauki.
  • przez cały okres nauki wydawane są zaświadczenia do ZUS-u, MOPS-u, KRUS-u oraz legitymacja szkolna, uprawniająca do zniżek na przejazdy środkami komunikacji publicznej.

TECHNIK ADMINISTRACJI- symbol cyfrowy zawodu 334306

Jak wygląda nauka w tym zawodzie:

• nauka w szkole trwa 2 lata,
  • na koniec IV semestru słuchacze mogą przystąpić do organizowanego przez OKE egzaminu potwierdzającego kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie- EKA.01.obsługa klienta w jednostkach administracji,
  • zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (średnio co dwa tygodnie),
  • w trakcie nauki słuchacze odbywają praktyki zawodowe.

Technik administracji:

• organizuje i gromadzi informacje, dokumentację oraz prowadzi wewnętrzną koordynację działalności jednostek organizacyjnych;
  • organizuje przepływ informacji pomiędzy różnymi jednostkami instytucji, w celu udzielania pomocy kierownikom i innemu personelowi;
  • sporządza protokoły i sprawozdania z posiedzeń i zebrań; kontroluje i porządkuje akta prawne i dokumenty;
  • zbiera, przetwarza i prezentuje dane statystyczne i finansowe.

Co daje ukończenie szkoły i zdobycie kwalifikacji:

Technik administracji może pracować w administracji rządowej i administracjach specjalnych, jednostkach samorządu terytorialnego – w urzędach marszałkowskich, urzędach powiatowych, miejskich, gminnych, w jednostkach organizacyjnych gminy, w samorządach zawodowych, gospodarczych, przedsiębiorstwach, organach organizacji społecznych i zakładach usługowych nie wymagających innych specjalistycznych kwalifikacji.