- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 326
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 261
Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej to czas, w którym mówimy głośno: stop agresji i hejtowi! Przemoc rówieśnicza może przybierać różne formy - od słów, przez wykluczenie, aż po za zachowanie fizyczne. Każda z nich zostawia ślad. Dlatego w tym tygodniu szczególnie przypominamy, jak ważny jest szacunek, empatia i wsparcie wobec innych. Razem możemy stworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko, w którym każdy czuje się ważny.
W ramach Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej na terenie szkoły pojawiły się materiały informacyjne przygotowane przez szkolnych pedagogów i psychologa, na dzień dobry witał wszystkich kosz pozytywnych myśli, w klasach na godz. wych. podejmowana była tematyka przeciwdziałania i radzenia sobie z tak trudnym doświadczeniem, odbyły się spotkania z psychologiem szkolnym. Zorganizowaliśmy również budkę fotograficzną przy okazji ankiety " Moje strategie antyprzemocowe". Ostatniego dnia uczniowie przygotowali plakaty promujące postawy oparte na empatii i wzajemnym szacunku. Prace plastyczne nawiązywały do takich tematów jak : *zrozumienie emocji - uczniowie ukazywali, jak ważne jest dostrzeganie i nazywanie własnych uczuć oraz umiejętność wczuwania się w sytuację innych
*dobre relacje - plakaty podkreślały wartość przyjaźni, współpracy i wzajemnego wpierania się w codziennych sytuacjach
*kultura szacunku - uczniowie przypominali , że każdy zasługuje na akceptację, życzliwość i bezpieczne środowisko w szkole.
Wszystkie prace charakteryzowały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Były nie tylko ciekawą formą artystycznej wypowiedzi, lecz także ważnym głosem młodzieży w budowaniu szkolnej społeczności wolnej od przemocy.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 377
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły.
Dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość i umiejętność panowania nad szkolnym chaosem – zawsze z klasą i uśmiechem.
Życzymy, aby każdy dzień przynosił Wam satysfakcję, dumę z osiągnięć uczniów oraz przekonanie, że Wasza praca naprawdę ma sens.
Dziękujemy za pasję, ciepło i ogromne serce, które wkładacie w wychowanie młodego pokolenia.
Niech w codziennej pracy towarzyszy Wam poczucie dumy, inspiracji i świadomość, że to właśnie Wy – krok po kroku, lekcja po lekcji – tworzycie przyszłość.
Życzy Dyrekcja ZSM
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 415
W dniach od 22 do 30 września odbył się w naszej szkole cykl imprez sportowych w ramach Szkolnego Tygodnia Sportu. Zainteresowanie młodzieży było ogromne. W każdych zawodach wystartowało minimum pięćdziesięciu uczniów. W poniedziałek 22.09 młodzież rywalizowała w siatkówce rocznikowej zespołów mieszanych. Poziom nie był zbyt wysoki, ale gra sprawiała wiele radości uczestniczącym drużynom. Mistrzem Szkoły zostały Klasy IV.
Środa była dniem koszykówki 3*3 połączone z dniem strzelectwa w szkole. Do zawodów zgłosiło się 14 zespołów męskich i trzy żeńskie. U panów rywalizowano najpierw w grupach, a następnie systemem pucharowym, a u pań systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była bardzo zacięta. U pań ponownie wygrały uczennice klas trzecich: Julia Zalewska, Oliwia Jarecka, Julia Pęza i Oliwia Zdziarska. U panów ponownie jak rok wcześniej wygrała drużyna uczniów z klasy IVe: Tomasz Płoński, Hubert Łapiński, Dawid Syczewski i Rafał Kuteszko. Kiedy na dużej sali odbywał się turniej koszykówki, klasy pierwsze mogły zapoznać się z naszą wirtualną strzelnicą.
W czwartek młodzież rywalizowała w Mistrzostwach Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców. Do zawodów zgłosiło się 78 uczniów (w tym 9 dziewcząt) naszej szkoły. Mistrzami szkoły ponownie zostali Miłosz Dworakowski z klasy Vc w kategorii chłopców i Małgorzata Kmita z klasy IVd w kategorii dziewcząt.
W poniedziałek 29.09 odbyły się gry i zabawy dla klas pierwszych. Przed otrzęsinami odbył się apel, na którym Pani Dyrektor Dorota Kondratiuk wręczyła puchar oraz dyplomy nauczycielom wychowania fizycznego (Adamowi Perkowskiemu, Piotrowi Pułkośnikowi, Łukaszowi Pułkośnikowi) za wywalczenie VIII miejsca w klasyfikacji ogólnej w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym za rok 2024/2025. Na tej uroczystości został też zapoczątkowany tydzień przeciwdziałaniu przemocy.
Tydzień sportu zakończyliśmy we wtorek 30.09 Mistrzostwami Rocznikowymi w Futsalu. Rywalizacja była na bardzo wysoki poziomie. Po bardzo zaciętych meczach zwyciężyła reprezentacja Klas IV. Tak wysokie umiejętności naszych uczniów powinny przełożyć się na bardzo dobre wyniki w rywalizacji pozaszkolnej na poziomie powiatu i województwa.
Na koniec należą się podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tygodnia sportu: Panu Leszkowi Gulewiczowi (organizacja turnieju tenisa stołowego), Panu Piotrowi Jasłowskiemu (organizacja dnia strzelectwa) oraz nauczycielom wychowania fizycznego: Piotrowi Pułkośnikowi, Łukaszowi Pułkośnikowi (sędziowanie rozgrywek). Głównym organizatorem tygodnia sportu był Adam Perkowski.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 490
Pierwszy miesiąc nauki mamy już za sobą i nadszedł czas na oficjalne przywitanie w murach naszej szkoły nowych uczniów klas pierwszych. Najnowsi adepci tajemnej wiedzy mechanicznej, hotelarskiej, elektrycznej czy informatycznej zdążyli już wstępnie zaznajomić się z naszym technikum. Przyszła więc pora na sprawdzenie ich wiedzy o szkole oraz sprytu i zwinności, co miało miejsce na zabawie integracyjnej w dniu 29 września w ramach Szkolnego Tygodnia Sportu. Zgromadzonych na sali przywitali przewodnicząca SU Weronika Lulka z kl. IVd i zastępca przewodniczącego- Rafał Kuteszko z kl. IVe. Jako przedstawiciele klas najstarszych rocznikowi inaugurację prowadzili Damian Dzierżek kl. 5c i Adam Markowski kl. 4c przy współpracy organizacyjnej z panią Aleksandrą Falkowską i panem Adamem Perkowskim. Przedstawiciele klas pierwszych zmierzyli się z niezwykle trudnymi i podchwytliwych pytaniami z wiedzy ogólnej o szkole, brali udział w wielu konkurencjach sportowych oraz wykonali niesamowite portrety swoich wychowawców pani Martyny Andrzejczyk, pana Andrzeja Roszkowskiego i pana Leszka Gulewicza. Również wychowawcy pokazali, że potrafią się dobrze bawić i współdziałać z klasą w specjalnych konkurencjach. Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy zgrania, zaciętości i energii. Oby towarzyszyła Wam w trakcie 5 lat nauki w naszej szkole, a hart ducha Was nigdy nie opuszczał:-)
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 347
26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. W obchodach tego wydarzenia wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Przy wsparciu nauczycieli języków obcych opracowali materiały, które można było dostrzec na korytarzach naszej szkoły. Kreatywność uczniów mogliśmy zobaczyć w postaci prezentacji multimedialnych prezentowanych na ekranie szkolnego monitora. Powstały także plakaty prezentującej kraje obszaru anglo- i niemieckojęzycznego. Na ścianach oraz drzwiach szkolnych pojawiły się powitania w wielu językach oraz motta dotyczące nauki języków obcych – oczywiście w języku angielskim 😊. Podczas zajęć uczniowie także wyrażali swoje zdanie na temat tego, dlaczego warto znać języki obce w obecnych czasach.








