"Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął, i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś."

Za nami Szkolny Tydzień Matematyki. W dniach 14-18  marca zorganizowaliśmy szereg imprez, zabaw, konkursów, udowadniając, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Zaczęliśmy od Święta liczby Pi. Plakaty związane z tą „magiczną” liczbą przygotowały uczennice z klasy 2d. Drugiego dnia uczniowie klas trzecich i czwartych ćwiczyli logiczne myślenie, rozwiązując krzyżówki matematyczne, rebusy, układając tangramy, rozkręcając „zakręcone druciki”. Niektórzy ćwiczyli swój umysł poprzez rozwiązywanie „sudoku”.

Galeria rozwiązanych łamigłówek znalazła  się na korytarzu drugiego piętra w naszej szkole. W środę zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych i drugich na konkurs wzorujący się na telewizyjnym turnieju pod nazwą „Jeden z dziesięciu”. To już jego trzecia edycja w naszej szkole. Niektóre pytania były bardzo łatwe, ale znalazły się również takie, z którymi uczestnicy konkursu mieli nie lada problem. Zwyciężyła Paulina Oleszczuk z klasy 2d, która zdobyła najwięcej punktów, na drugim miejscu znalazł się Kacper Błażewicz z klasy 1c, a na trzecim Sebastian Osmólski z klasy 1t. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami.

Dzień czwarty minął pod znakiem wybitnych matematyków. Uczniowie klas pierwszych już od kilku dni przygotowywali plakaty z wizerunkiem znanych matematyków i ciekawostki z nimi związanych. W galerii, którą zaaranżowano na parterze szkoły znalazły się m.in. takie potężne umysły matematyczne. jak Pitagoras z Samos, Kartezjusz, Tales z Miletu, Archimedes, czy Izaak Newton.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to święto: organizatorom, pomysłodawcom, a w szczególności młodzieży, która realizowała wszystkie powierzone im zadania.