16 września 2017 roku klasa 3 o wraz z opiekunem Małgorzatą Boguską wzięła udział w spotkaniu podsumowującym projekt  "Kapitan Kazimierz Kamieński ps. Huzar - ostatni zagończyk na Podlasiu", które miało miejsce w Domu Kultury w Łapach.

Była to prawdziwa lekcja historii związana z naszym regionem, na którą przybyli liczni świadkowie tamtych dni i ich potomkowie.
Gościem był także Andrzej Różalski, autor publikacji: "Huzar - podstępem go wzięli", którego wiedza o mieszkańcach naszego regionu może zadziwiać- swobodnie operuje przydomkami szlacheckimi, zna różne koligacje, a nieraz rodzinne tajemnice... Warto dodać, że rozmowę z autorem prowadził nasz miejscowy historyk, kustosz Muzeum Wirtualnego im. Władysława Piotrowskiego, Pan Marian Olechnowicz.
W ramach realizacji projektu finansowanego przez Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm jutra 2016” 30 książę o Huzarze trafi także do naszej szkoły.
Była to pouczająca lekcja historii- zwłaszcza w przededniu rocznicy 17 września.