Klasa przygotowania wojskowego:

• To szkoła dla tych, którzy swoją edukację chcą zrealizować w nietradycyjny i niekonwencjonalny sposób, pełen przygód i przeżyć, a jednocześnie dający solidne przygotowanie do podjęcia starań o pracę w służbach mundurowych.
  • W klasie realizowane jest szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego, w formie obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a jego program określa rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego. Program realizowany jest przez szkołę w części teoretycznej oraz w części praktycznej przez patronacką jednostkę wojskową- 1. Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej. Szkolenie kończy 50-godzinny obóz szkoleniowy, przeprowadzany na początku ostatniego roku nauki.

Nauka w tej klasie daje możliwość:

• przygotowania się do egzaminów sprawnościowych wymaganych przy rekrutacji do służb mundurowych;
  • absolwent oddziału przygotowania wojskowego może skorzystać z możliwości odbycia 12-dniowego szkolenia podstawowego oraz otrzymuje dodatkowe punkty w rekrutacji do uczelni wojskowych.

Po ukończeniu szkoły:

• możesz przystąpić do egzaminu maturalnego;
  • możesz z powodzeniem kontynuować naukę na wyższej uczelni każdego typu;
  • możesz zasilić rezerwy osobowe Sił Zbrojnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej
  • możesz podjąć starania o pracę w innych służbach mundurowych.